פסיכומטרי משולב שפות

מי יכול להיבחן במבחן פסיכומטרי משולב?

מבחן פסיכומטרי משולב הינו בעצם בחינה פסיכומטרית באנגלית המיועדת עבור נבחנים ששפת האם שלהם אינה עברית והם שולטים בשפות אחרות דוגמת אנגלית, ערבית, רוסית, צרפתית וספרדית.

מהן השפות בהן ניתן להיבחן?

המבחן הפסיכומטרי מועבר בשש שפות – עברית, ערבית, רוסית, צרפתית, ספרדית ואנגלית במה שנקרא, כאמור, נוסח משולב. על הנבחן לבחור בשפה בה הוא שולט בצורה הטובה ביותר.

הנוסח המשולב באנגלית מיועד לנבחנים ששפת האם שלהם היא אנגלית או לנבחנים ששפת האם שלהם איננה עברית, אך עדיין שולטים יותר בעברית או אנגלית לעומת שאר השפות המוצעות.

מועדי הבחינה המשולבת

מבחני פסיכומטרי שאינם בשפה העברית או הערבית מתרחשים במועדים המיועדים רק להם. חשוב לבדוק את מועדי הבחינות ואזורי הבחינה.

באופן כללי, מ-2018 בחינות בנוסח משולב מתקיימות בחודשי מרץ-אפריל, אך חשוב לוודא כי הבחינה בשפה אתם מעוניינים אכן מתקיימת במועדים שפורסמו.

בחינות שאינן בשפה העברית מתקיימות רק במקומות מסוימים, כך שמי שבחר להיבחן בבחינה שאינה בשפה העברית, ייתכן ויתבקש להגיע למקום שונה ממה שביקש. גם כאן רצוי לוודא, בעזרת האתר המרכז הארצי לבחינות, אודות מיקומי הבחינות שלא בעברית.

מה שונה בנוסח המשולב?

פרק האנגלית בנוסח המשולב, בדומה למבחן בעברית, כתוב כולו באנגלית. מנגד, בפרקים הכמותיים והמילוליים ניתן למצוא לצד כל עמוד בעברית את אותו עמוד בשפה האנגלית. כך הנבחן רשאי לבחור באיזו שפה לענות.

בכל הנוגע לתוכן הבחינה, הפרק באנגלית זהה לחלוטין לבחינה הרגילה שנערכת בעברית, בין אם בשאלות בנושא השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. מנגד, בפרק החשיבה המילולית שמופיע בנוסח המשולב נראה לפעמים שונה ועל כן מומלץ לעיין בבחינה לדוגמה שנמצאת באתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה. החלק הכמותי זהה בנוסח המשולב ובבחינה הרגילה. הוא כולל שאלות ובעיות, הסקה מתרשימים וטבלאות, סדרות חשבוניות והשוואה כמותית.

ההרשמה לבחינה המשולבת ותרגול

כשאתם נרשמים למבחן הפסיכומטרי חשוב לשים לב שאתם נרשמים לבחינה בנוסח המשולב. ניתן למצוא בחינה לדוגמה של נוסח המשולב באתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה. בנוסף לבחינה לדוגמה של מבחן משולב לדוגמה, ניתן לרכוש דוגמאות נוספות באמצעות פנייה למרכז הארצי לבחינות והערכה.

מבחן יע"ל

נבחנים שבוחרים לא להיבחן בעברית רשאים אף להיבחן בבחינה הבודקת את ידיעתם בעברית במבחן שנקרא מבחן יע"ל. ציון הבחינה מחשוב ומדווח לחוד מהציון הכולל של המבחן הפסיכומטרי.

תעשו לנו לייק עדכונים שווים בעמוד !